Reklama i promocja firmadreo.

Elastomery poliuretanowe – właściwości i zastosowanie materiału

Tworzywa poliuretanowe to wiele różnego rodzaju materiałów, które wykorzystujemy zarówno na co dzień w naszych domach, jak i są tak samo chętnie używane w urządzeniach przemysłowych. Niezależnie od tego, czy mówimy o przemyśle ciężkim, czy jego lekkich kierunkach.
Opublikowano 2023-01-25, artykuł partnera, tagi: elastomer
Średnia ocena: 5 z 1 głosów.
Elastomery poliuretanowe – właściwości i zastosowanie materiału
W artykule mogą znajdować się linki prowadzące do stron naszych partnerów.

Elastomery poliuretanowe i ich właściwości

Nie ma się co dziwić, gdyż tworzywa sztuczne, takie jak różnego rodzaju elastomery cechują się świetnymi właściwościami i odpornościami. Przede wszystkim, jeżeli mowa tu o ich elastyczności i powiązanych z tym cechami, a także możliwości zastosowania ich w szerokim spektrum warunków pracy. Dlatego też od pewnego czasu powoli wypierają inne materiały, które do tej pory miały swoje zastosowanie w maszynach produkcyjnych, urządzeniach i sprzęcie przemysłowym, a także w naszym codziennym życiu.

Dzięki twardości i właściwościom amortyzacyjnym elastomery stosuje się do wykonania przedmiotów, które niegdyś tworzone były z gum, metali i ceramiki. Do tego są one odporne na działania szerokiego zakresu temperatur, substancji o dużym wachlarzu pH oraz warunków atmosferycznych. Mogą mieć styczność z różnego rodzaju chemikaliami, a także pełnić funkcję izolatorów cieplnych lub dźwiękowych.

Elastomery mikrokomórkowe – co to takiego?

Niejednokrotnie mówi się o materiale nazywanym pianką poliuretanową. Są to właściwie elastomery mikrokomórkowe – poliuretanowe, które łączą w sobie właściwości fizyczne i chemiczne tworzyw poliuretanowych z jednoczesnym dodaniem mu dodatkowych poprzez budowę mikrokomórkowe. Tego typu pianki stają się świetnym, materiałem termoizolacyjnym i amortyzującym, o wyjątkowej lekkości i jednoczesnej wytrzymałości. Są dosyć mocno odporne na rwanie poprzez ich nawet możliwości rozciągania się we wszystkich płaszczyznach. Sprawdzają się, więc w miejscach, które potrzebują izolacji, ale w trakcie pracy mają duże naprężenia.

Elastomery mikrokomórkowe – zastosowanie

Jednym z głównych zastosowań elastomerów mikrokomórkowych jest wykorzystywanie ich od dziesięcioleci w filtrach powietrza, gdzie odgrywają rolę uszczelniacza pomiędzy materiałem filtrującym a ramami filtrów, w których się znajdują. Zarówno w przypadku filtrów płaskich, jak i denek filtrujących.

Innym zastosowaniem elastomerów piankowych, czyli tworzyw sztucznych poliuretanowych mikrokomórkowych jest użycie ich do produkcji podeszwy butów. Możemy odnaleźć je zwłaszcza w obuwiu sportowym – biegowym, gdzie miękka podeszwa utrzymuje odpowiednia stabilność stopy, jednocześnie amortyzując wstrząsy.

Dołącz do nas w sieciach społecznościowych! FacebookTwitterPinterest

Jak reklamować firmę?

Jak reklamować firmę

Prowadzisz firmę, organizację lub jakąkolwiek inną działalność? Jeżeli nasz katalog firm jeszcze nie prezentuje informacji na jej temat, najwyższy czas to zmienić! Dodaj je już teraz, i wzmocnij pozycję swojej firmy i spraw, aby była łatwiej dostępna dla Klientów. Kliknij przycisk Dodaj firmę, i wypełnij prosty formularz zgłoszenia.

Dodaj firmę Dodaj swoją firmę